Ana sayfa > Sergi > İçerik
3D metal baskı teknolojisi seçmek nasıl
Apr 29, 2016

Katkı (AM) üretim, olarak da bilinen 21'inci yüzyıl üretim devrimci hareketler için 3D baskı ilk kez oynamak ve bir boş kalan fazladan malzemeleri imalat yöntemi, kaldırmak için azaltılmış AM fonksiyonel son ürün veya ürün özellikleri oluşturmak için bir yol, bir katman ile metal. Yığın bu yöntem daha az üretim yöntemi artan esneklik, dahil olmak üzere pek çok avantajı nihai ürün performansı sağlar, Pazar, daha düşük üretim maliyetleri ve genişletilmiş ürün yaşam süresini azaltmak. Bu avantajları sürücü AM teknoloji yaygın olarak ürün, yeni ürün geliştirme yaşam döngüsünün en az üretiminde, ürünü onarmak için kullanılır.

Toz metal AM, yeni ürünler can kullanmak düşük üretim yöntemleri yararlanmak zor veya imkansız malzeme özellikleri ve geometri elde etmek. Yeni malzeme iki veya daha fazla toz karışımı ile yeni alaşımlar oluşturmak için yapılabilir ve bileşikleri üretilen için özel tasarım zorlukları karşılamak. Toz kombinasyonu hatta yavaş yavaş malzemeleri korozyona, yorgunluk, kırık ve çatlaklar stres önlemek için fonksiyonel sınıflandırılması kurmak için değişim sürecinde inşa edebilirsiniz.

Buna ek olarak, AM teknolojisi bir iç boşluğu, örneğin, soğutma kanalı ile 3D baskılı metal parçalar için kullanılabilir. AM yöntemi de parçaları mükemmel mekanik özellikleri ile üretebilirsiniz. Avrupa Aeronautic savunma ve uzay şirketi (EADS) yüksek-döngüsü yorgunluk için program 3D baskı mekanizması örnekleri titanyum Optomec LENS özelliklerini değerlendirmek için sınayın. Mekanik Özellikler örneklerin genellikle EADS dövme gibi metaller bulundu ve özellikleri Havacılık standartlarına uygun olarak yorgunluk. Diğer LENS 3D yazdırılan test etmek için birden fazla kurum metal, paslanmaz çelik de dahil olmak üzere ve süper alaşımlar, nikel (Inconel) gibi.

Genellikle üretim azaltmak amacıyla geleneksel yöntem adımları ve sermaye ekipman ve lojistik ve Ontoloji, böylece sayı indirim bileşen veya ürün özellikleri ve zaman ve maliyet tasarrufu bir bütün olarak geçiş yapmak için tek sürekli adımları AM için ilişkili isteğe bağlı bir bölüm içerir. Çünkü prototip veya üretim, araçları kullanmadan doğrudan sürücü AM hukuk-d CAD model Ayrıca, çok daha fazla maliyet ve zaman yeni tasarımlar veya tasarım gözden geçirme pazara azaltabilir. Buna ek olarak, gerekli alanlarda AM yöntemi lavabo yedek malzemeleri, atık azaltabilir. Yüksek değeri (örneğin, titanyum ve süper alaşımlar) kullanarak bu malzeme are özellikle önemli malzeme bu alanda etkili kullanımı önem bağlı çünkü.

Havacılık ve uzay sanayi BTF (satın Fly) oranı ile malzeme verimliliği, onun oranını embriyo ağırlık parçaların bitmiş ağırlık ham yün için tanımlanan. Göksel bilgi göre üretim, azaltılması geleneksel yöntem kullanarak uçak motoru makineleri basit parçalar malzeme atık ve karmaşık parçaları malzeme atık bile % 95'i, bu yüzden AM uçak motoru üreticisi bu yüksek değerli bileşenleri üretmek için kullanmak istediğiniz malzeme kaydetmek için % 85 söylüyorlar. Bazı şirketler hukuku sınırlı üretim yöntemi ile karışık AM ve tam yapmak için üretim yöntemi kullanın her yöntemin avantajları bile Örneğin, inşaat paslanmaz çelik elektronik kabuk, döküm aşağı 3 hafta AM hukuk 52 hafta gelenek için zamana ihtiyacım vardı.

Ayrıca örneğin aktif bileşenleri ürün yaşam ve onarım damage genişletmek için kullanılan, Birleşik Devletler Anniston ordusu acemi AM teknolojisi onarım motor bileşenleri tank motorları (örneğin, Honeywell AGT1500) bir çöl ortamında çalışmak, çok aşırı aşınma göstermeleri ve kısa bakım süresi gerektiren M1 Abrams M1 tanklarının kullanarak Alabama'da yer almaktadır. Çünkü bozulma etkileri yüksek sıcaklık kaynak işlemi tarafından neden, onarmak için AM yöntemi kullanılırsa o AGT1500 motor bileşenleri onarım için geleneksel yöntemler, zor yüksek lazer odaklı yapar enerji ışık ve toz metal doğru ısı etkilenen bölge (ısı etkilenen bölge, HAZ) azaltabilir ve motor parçaları tamir edip tamir edilecek bölgeye gönderdi.

Türbin motor parçaları tamiri genellikle kanat alanı (örneğin, tıp) aşınma hasar için tabi veya etkin olmayan alanlarına (örneğin kompresör bıçak öncü alan) yükleme yorgunluk. Çünkü bileşeni tasarım trendleri entegre bıçak rotor (bütünsel bir şekilde-kanatlı-rotor, IBRs) veya ağırlığı azaltmak ve motoru verimlilik, bu bileşenleri önemli konularda tamiri geliştirmek için rotor disk (Blisks, ya da bıçak/disk), doğru hareket. Bir bıçak pikap (sahne) zarar görmüş veya yıpranmış, geleneksel bir disk, bu makul fiyatlarla değiştirilebilir.