Ana sayfa > Sergi > İçerik
Selektif lazer sinterleme-gerekli patent vardır dolmak üzere: 3D yazdırma toz pazarı 4.1 milyar ulaştı
Apr 29, 2016

Gözden geçirme: selektif lazer sinterleme dayalı toz malzeme baskı (SLS) anahtar patent geçilmek, ve teknoloji, yeni ürün geliştirme, uyarıcı, küresel gelişmeler 3D yazdırma toz için bize satış 636.9 milyon dolar yaklaşık 4.1 milyar eşdeğer beş yıl içinde Pazar.

OFweek lazer net Haberler: son zamanlarda, son bir piyasa raporuna göre temel yazdırma (SLS) anahtar patent tarihi:, toz malzemelerin selektif lazer sinterleme ve ilerlemek içinde teknoloji, yeni ürün geliştirme, uyarıcı, küresel pazar için 3D baskı tozu bize 636.9 milyon dolar satış beş yıl içinde yaklaşık 4.1 milyar 2015 %24,4 2020 yıl bileşik büyüme oranları için eşdeğerdir.

-D rapor aynı zamanda toz malzemeleri uygulamasının ana alanının geleceği ortaya yazdırma ve askeri Havacılık ve uzay sanayi, bu iki endüstrilerin ihtiyaçlarına üçte biri için toplam piyasa talebi oluşturuyor. Son yıllarda giderek 3D yazdırılan parçaya Jet motorlarında kullandı. Uzun zaman önce bu Pazar potansiyelini tam olarak gösteren bir Amerika Birleşik Devletleri Uzay Ajansı (NASA) 1,62 milyar doları 3D motor Aerojet Rocketdyne şirket aldı. Buna ek olarak, 3D baskı tozu ağırlıklı olarak otomotiv kullanılır, tıp, birçok Oto Üreticileri prototipleme ve 3D baskı teknolojisi BMW kullanma gibi metal tozları, kalıp üretimi için kullanılan 25 yıllık bir geçmişi vardır. Ayrıca özel tıbbi Diş implantları ve tıbbi malzeme gösteren güçlü bir ihtiyaç.

Buna ek olarak, 3D baskı tozları metal tozu en büyük payı kaplar. Global 3D baskı ve dağıtım toz davanın oluyor hala Kuzey Amerika, Asya-Pasifik en büyük pazarı ikinci. Raporda ayrıca 3D yazdırma toz pazarı dünyanın en güçlü şirketler de dahil olmak üzere, bir dizi gösterdi: Sandvik malzeme teknolojisi (İsveç), GKN Hoeganaes Corporation (ABD), marangoz Technology Corporation (ABD), LPW Technology Ltd. (İngiltere), Arcam AB (İsveç) ve Erasteel Kloster AB (İsveç) ve benzeri.