Ana sayfa > Haberler > İçerik
Sac sanayi Çin damgalama yönünde analizi
Apr 29, 2016

"Çin'in makine aracı iş" gözden geçirin: sac sanayi metal işleme sektöründe önemli bir endüstri olarak geliştirme üretim teknolojisi, bir ülkenin rekabet düzeyini yansıtacak mekanik imalat sanayi temelidir. Sac sanayi ve ürünleri otomotiv, elektronik, telekomünikasyon, tıbbi malzeme, makine, gemi inşa, Havacılık ve diğer alanlarda, çok geniş bir kullanarak. Sac sanayi aynı zamanda hızlı bir gelişme içinde hala bazı işletmelerin bazı dezavantajları vardır.

İlk olarak, damgalı sac sanayi gelişimi altı yön ülkemizde

Sac metal dünyanın Çin merkezlerinde daha fazla firma ilerlemesi ile Çin'in küresel ekonomik ortamda entegrasyon sürecinin ve hızla büyüyen ekonomik güç üretim, Çin dünyanın en dinamik ekonomik bölgesi haline gelmiştir. Çin'in ekonomik İmkanlar geliştirmek, sanayi daha olgun ve nispeten düşük işgücü geliştirmiştir maliyeti, küresel bir avantaja sac Üretim Merkezi, ihracata dönük geliştirme özellikleri imalat metal levha haline gelmiştir.

Merkezi durum son yıllarda donanım ürünlerinde ihracat tam büyüme ilk performans güçlendirilmesi: Ana sac altın ürünlerdir verme büyüme yukarıda üretim büyüme, daha yukarıda iç piyasada satış büyüme; Ana sac altın ürünleri, sadece elektrikli araç ve El aracını, çiçeklenme ve donanım ürünleri bu geleneksel ihracat sınıf ürünler artar yüksektir ve yiqian verme paylaşım verme büyüme 2004 yıl da mutfak elektrik ürünleri ve banyo ürünleri için olası değildir büyük bina tam belli ki. Büyük bir Pazar ve yakın ağırlık merkeziyle sac üretim merkezi çokuluslu şirketlerinden transferini Çin'e daha fazla çekmek için.

Arası firma işbirliği önemli ölçüde güçlendirecek

Küresel rekabet ortamında elverişli bir rekabetçi konumunu elde etmek ve onun rekabet gücünü arttırmak amacıyla Endüstriyel Sanayi başka bir konu başkentiydi. 2004 supor, Vantage listelenen, hbl da çabaları dinlemek, Van Hoa sermaye piyasaları işlemleri meiya yeniden yapılanma durdurulamadı Guangdong ile olmaz. Sermaye açısından geçerli ana özelliği genişlemesi yoğun başkentidir. Rekabet açısından bakıldığında, kaynak paylaşımı işletmeler arasında işbirliği arttı.

Polarizasyon işletmelerin daha da alevlenmesine

Önümüzdeki birkaç yıl sac sanayi yüksek hızlı salınım süre olacak, doğrudan bu şok sonuçlarını polarizasyon genişletilmiş sac metal mutfak markası kampında mevcut trendi. Beklenen sac gerçekten piyasada önümüzdeki yıllarda kalan yeteneğine şirket kesinlikle değil bu kadar şimdi. Sac sanayi bu şok büyük fırsatlar getirecek, şok sonucu piyasada daha rasyonel yapmak olacaktır.

Satış kanalları arasında giderek daha şiddetli rekabet

Aile içi metal mutfak ürünleri fazlalığı, nedeniyle kalite basınç artar, kanal bir anahtar rekabetçi faktörler, kanal için giderek daha şiddetli rekabet oldu. Bir yandan, mutfak aletleri üreticisi perakende Terminal kontrolünü güçlendirmiştir, satış döngüleri azaltmak için çalışıyoruz, satış, satış kanallarını, mesleki gelişim, maliyetini Kaydet kurumsal satış modeli piyasa yönünde çeşitli için uyarlayabilirsiniz. Öte yandan, büyük ev aletleri zincirinin yükselen durum, denetim katıldı ve önde gelen fiyat rekabeti önce üretici esas olarak liderliğindeki sanayi kapasitesi, geliştirme satış eğilim. Büyük perakendeciler, onun geniş Pazar kapsama ile ölçekli ve ürün fiyatlandırma avantajları maliyet, üretim kurumsal kontrolü'dır ödeme giderek gelişmiş olur.

Rekabet ilerledikçe kar marjları sıkıştırılır, sac metal sanayi tüm aşamaları doğru yüksek-nitelik ürün pazarında rekabet, yüksek teknoloji içeriği oda fiyatı için giderek azalır. İşletmeler daha fazla ve daha fazla fiyat rekabeti yalnız çekirdek rekabet, yeni bir kalkınma yolu keşfetmek için değil bir uzun vadeli kalkınma yönü, inşa edemez tanır. Birçok donanım şirketleri artış yatırım teknoloji, yüksek teknoloji ile yeni ürünler, ürün farklılaşması bir sürdürülebilir kurumsal gelişme olarak gelişimi aramak yeni Pazar talepleri, yeni noktaları (küçük ev aletleri ve diğer benzer sanayi girilen), ekonomik büyümenin sürdürülebilir kalkınma gerçekleştirmek için.