Ana sayfa > Haberler > İçerik
Plastik hızlı prototipleme teknolojileri: düşük maliyetli yüksek hassasiyetli ve kaliteli
Apr 29, 2016

"Çin'in plastik makine ağ teknolojisi" yıllarda önce kez takım yok makinesi, tüm ürünleri el bitmiş, son derece zaman alıcı ve kalıp yaygın günümüzde, ürünler olarak üretimi, ilk bir kalıp yapmaya başladı, diğerleri hızlı bir şekilde büyük miktarlarda tamamlanabilir.

Hızlı prototip üretim teknolojisi büyük bir atılım, ama sadece pratik bir bölümü yaklaşık 20 yıldır gerçekten onların güçlü için yürütme becerisini yapıyordum. Bu nedenle, hızlı prototipleme teknoloji teknoloji tarafından araştırma vurgu ve araştırma ve geliştirme, metal kalıp dönüm donatım Xiao 12 yapıldı. geleneksel kalıp üretim teknolojisi ile karşılaştırıldığında, üretim döngüsü üretim hızlı prototipleme hızlı takım temel ve üretim maliyetlerini önemli ölçüde daha düşük, özellikle küçük toplu deneme üretim avantajları ve canlılık için. LOM prototip hızlı prototipleme teknolojisi, silikon kauçuk ve dönüşümü, hassas döküm teknolojisi ile birlikte tabanlı hızlı üretim teknolojisi çinko tabanının geliştirilmesi alaşım plastik kalıp ve teknolojinin uygulanması araba Abajur kalıp imalatı.

Çinko temel alaşım plastik kalıp imalatı rotadan plastik ürünler bilgisayar 3D tasarım üretim süreci çinko-esaslı alaşım Die.

Tasarıları ve prototip, silikon kauçuk bacak kalıp plastik ürünler geliştirme Huazhong Üniversitesi bilim ve HRP-3 ince malzeme (LOM) hızlı prototip makine imalat üretim lamine. İlk olarak, yazılım ürünleri, sonra dilim boyunca oluşturulan yükseklik hiyerarşik ayrı düzey bilgileri, bir hızlı prototip makine girin Pro-E veya UG 3 boyutlu tasarım kullanın. LOM makineleri ile sıcak eritebilir kaplanmış kontur kesim kağıt göre yapıştırıcı, ısıtmalı bezi ile yapıştırın katman katman, son olarak kaldırma atık ve kağıt prototip ürün onlar işlendikten sonra. Tedaviden sonra diğer hızlı prototipleme yöntemleri, hız, düşük maliyetli şekillendirme LOM prototip, yüksek boyutlu doğruluk ve yüzey kalitesi ile karşılaştırıldığında.

Sonuç: LOM prototip plastik kalıp teknolojisi yapma hızlı hassas döküm teknolojisi ile birlikte, küçük bir toplu iş deneme üretimi ve örnek parçaları hızlı üretim için idealdir, ürün, araba otomotiv tamir sektörünün ihtiyacı bu makale karşılamak yapma önce Gölge gibi zaman ve kaynak tasarrufu hasarlı parçalarını değiştirmek için de kullanılabilir. Ama bu teknoloji hassas kalıp plastik ince parçalar için şekillendirme için uygundur, üretim işleme gibi diğer yöntemleri ile Birleşik olarak gerekir.

Piyasa talebi gelecekte üretilen ürünler için hızlı olacak, gelişme eğilimleri, çinko temel alaşım plastik kalıp teknolojisi hızlı üretimiyle birlikte hızlı prototipleme teknolojisi tabanlı farklı, küçük miktarlarda muazzam potansiyel olacak, geniş Pazar umudu vardır.