Ana sayfa > Haberler > İçerik
Sac Sanayi üç performans sorunlarını analiz gelişimi damgalama
Apr 29, 2016

Hediye, Çin'in makine aletleri, takım, sac damgalama ve diğer Sanayi üretim değeri sıradadır dünyanın en büyük, dedi Çin şimdi dünya güç üretim ekipmanları haline gelmiştir. Çin'in üst karakter bir üretim ulus ulus teşvik, bir üretim ulus ulus vardiya Çin'in döneminde ve endüstriyel yapı ve değişim makul bir ayarlama "On iki-beş" anahtar görevleri ekipmanları sektöründe bilimsel kalkınma öncelikli ulaşmak için olacak.

Genel bir fikir imalat sanayi dönüşüm Çin sanayi ve talep ve stratejik öneme sahip akıllı üretim, yeşil üretim ve imalat sanayi donanımları için en büyük görev haline gelmiştir hizmet üretim geliştirme üzerine odaklanarak, yeni ortaya çıkan sanayi geliştirme yükseltme yüksek uç ekipman geliştirmektedir.

On yıl için Çin dünyanın üretim merkezi ve tüketici, haline gelmiştir biri imalat sanayi ve diğer sanayi Delme yapmış benzeri görülmemiş gelişme. Anladım şu anda ulusal basın sanayi, orada yaklaşık 40.000 hamamlar, 2 milyon Çin, parçaları damgalama, 28 milyon ton yıllık üretim, toplam satış tutarı 400 milyar yuan, yıl 3 mm ince çelik plakalar daha fazla için 40 milyon ton, kalıp maliyeti 40 milyar yuan, damgalama satın yeni ekipman damgalama oranı 20 milyar yuan. Bizim sac ve imalat sanayi 30.000 Sirketler, 1.8 milyon işçi, yaklaşık 42 milyon ton yıllık üretim, sac parçalar, satış için 500 milyar yuan olarak gerçekleşti. Ama Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya'nın eş, damgalama ve Çin sac sektöründe şu anda ile üç noktaları özetledi bazı sorunlar vardır:

1, hammadde ve ilgili teknoloji

Bağlantı elemanları, zincirler, yaylar, rulmanlar, kalıpları ve Yurtiçi çelik kalitesiz tarafından kullanılan diğer ürünler nedeniyle, daha az çeşitleri farklı özellikleri, doğrudan sac ürünleri damgalama kalitesini etkiler. Makine bileşenleri genel kitle, seri üretim, çeşitlerin, yüksek hassasiyetli ürünleri, üretim teknolojisi ve donanımları, yüksek gereksinimleri işlenmesi birkaç vardır ve yatırım. Yüksek verim ve yüksek hassasiyetli makine, üretim hattı veya esnek çizgi, son derece verimli otomatik üretim ile yabancı firmalar. Ama mali kısıtlamalar, küçük yatırım, altında ülkemizin bazı bölgelerinde kurumsal yeniden icat yeteneği kötüdür, az gelişmiş ekipman değil destekleyici etkiler ürün kalite düzeyi.

2, düşük düzey uzmanlaşma, ölçek, dışarı yoksul ekonomik

Metal parçaları ana bilgisayarlarına, şirketlerin ilk sermaye ve teknoloji içine kurmak nispeten küçük, büyük ekonomik kalkınma, bir grup özel üretim şirketin çeşitli dönemlerinde deneyimli ülke geliştirmek için yayginlasmaktadir karşılaştırıldığında damgalama, ama piyasa talep, küçük gruplar halinde, ölçek ekonomileri nedeniyle. Delme işleme kurumsal kendisi çoğunu büyük veya küçük, uzmanlık, yüksek düzeyde ekipman, istikrarsızlık, düşük ekonomik fayda kalitesi düzeyleri düşük. Üç büyük omurga şirketi Çin'deki yıllık çıkışı mikro-motor motor sanayi az toplam yabancı şirket %50. Son iki yıl, yerel olarak sadece birkaç esas ürünleri Tarım makineleri için destek, 300.000'den fazla adet yıllık bir çıktı ama Çin, bitki damgalama binlerce inşa. Almanya Rexroth ürünleri 1.3 milyon damgalama her türlü üretmek, Japonya petrol geliştirme (soy) den fazla 600.000 yıllık bir çıkış vardır. Endüstriyel kalıp işletmelerde gelişmiş ülkelerde kişi başına yaklaşık 150.000 çıkışını ~ 20 dolar, sadece 40.000 ~ 5 milyon yuan Çin. Paydaşların mülkiyet farklı formları ile son yıllarda belirtti ve ortak kalkınma politikaları uygulanır, donanım sanayi yoğun geliştirme süreci yavaş yavaş ayarlamak için Dispergatör geçiyor.

3, sermaye yatırımları, araştırma ve geliştirme eksikliği zayıf

Sac işleme sanayi 20 geç 1970 yılında ve erken 80, parçaları damgalama daha önce gelişmiş yabancı teknoloji ama sindirim ve emilim yeterli yazılım ve donanım yatırım eksikliği duyurmuştu. Yurtdışı deneyim göre giriş ve sindirim ve emilimini gerekli sermaye oranı yaklaşık 1:7 ve bu konuda geç, hızı daha yavaş sindirim ve emilim. Rekabetin ve teknolojik gücü. Bu yurt dışında vermektedir, artan yatırım, komut verme noktası teknolojisinde işgal var. Araştırma ve geliştirme şirketi satış %4 sayılı mı için büyük finansman ~ % 5, % 10 odak alanını. Birçok kolej ve üniversite araştırma yapan çalışması de Çin hediye, birçok araştırma kağıtları, bilimsel araştırma, patent, çok yüksek bir düzey olan, ama sıkı ile birlikte gerçek üretim ile ticari ürünler haline yavaş.

Kontrol cihazları güvenli olmayan koşul gerek ekipman (kontrol ve Emniyet sistemleri de dahil olmak üzere) günlük teftiş güçlendirmek için her türlü risk ve iyileştirme algılamak ve bu güvenliği sağlamak için aygıtlar düzgün. Her aygıt geliştirme bölümü zamanında geliştirme, yedek aygıtları daha fazla emniyet ile olacaktır.

İlgili uzmanlara göre temel üretim ekipmanları üretim, sac metal işleme sanayi ölçek, toplu ve bireysel üretim ulaşmak için damgalama esastır, geliştirmek devam etmek için ilgili işletmeler ve gelişmiş üretim teknolojisinin kullanımı ihtiyacı söyledi.